29
Ağu

Filo Takip Cihazı

Filo takip cihaz seçiminde yapmanız gereken en önemli seçim ihtiyacınızı karşılayan cihaz özellikleri olmalıdır.
Peki cihaz özellikleri nasıl belirlenir?

Filo takip cihazlarında cihaz özellikleri yaptığınız iş ve ihtiyaçlarınıza göre geliştirilebilir veya değişebilir.

Örneklendirmek gerekirse; dondurulmuş gıda taşıyan bir lojistik firması düşünelim. Araçlarının konumları ve müşterilerine zamanında ulaşması onlar için çok değerli aynı zamanda araç şöförü öndeki panellerinden araç kasasında ki ısı değişimini kontrol edebilir fakat sayaç bozuk ve kasada ki soğutma ünitesinin arızalı olduğunu düşünün.

Bu tip bir durumda araç takip cihazı aracın anlık konumunun yanı sıra aracı sürekli ısı olarakta takip eder. Anı ısı değişimlerinde yetkili ve sisteme kaydedilen tüm numaralara haber verir. Konum bilgisine göre araç en yakın servise veya depoya yönlendirilebilir.

Bu operasyon için soğuk depolu araç iki kez güvence altına alınmış olur.

Filo takip cihazlarında ihtiyacınız olan tüm kontrolleri sağlayabilirsiniz. Öncelikle yapmanız gereken filonuza uygun ihtiyacı belirlemek. İhtiyacınız yakıt kontrolü olabilir veya soğutucu kontrolü tek yapmanız gereken ihtiyacınıza yönelik ihtiyaçlarınızı uzman ile değerlendirmek ve oluşturmak.

Filo araçlarında ki kontrol olcukça zordur. Filolar farklı şöförler tarafından kullanılabilir. Bu durumda akıllı tanıma sistemleri veya araç içi ve dışı kameralar ile filonuzun tam kontrolünü ele alabilirsiniz.

Gözcü araç takip olarak, geliştirilebilen yazılım ve takip cihazları ile ihtiyaçlarınıza tam çözüm sağlıyoruz.