29
Ağu

Araç Takip Cihazı Nasıl Sökülür?

Araç takip cihazları genellikle sürekli elektrik akımının geçtiği yerlerde konumlandırılır. Elektrik akımından kesitiğinizde cihaz elektrikten kesilir fakat gözcü araç takip cihazlarında bataryadan sinyal göndermeye devam eder. Aynı zamanda sinyal göndermekle kalmaz güç kesildiğinde hemen bildirim merkezine ve araç takip cihazını kullanan kişiye bildiğimde bulunur.

Araç hırsızlıklarının sıkça yaşandığı yerlerde araç takip cihazı aracınızın daha hızlı bulunması veya olacak olan hırsızlıkların daha önceden önüne geçmenize olanak tanır. Araç ve sürücü güvenliği için takip cihazı hemen hemen her alanda kullanılmaktadır.

Araç takip cihazlarında genel olarak basit kurulumlarda sadece pozitif ve negatif (şase) uçlar bağlantı yapılır. Bu uçlardan herhangi birisi bağlantı koparırsa sistem kendini kilitler konum bilgisi ve bildirimler gerekli kişilere yapılır.

Araçta motor blokaj kiti ile bir araç takip cihazı var ise; aracınız seyir halinde giderken bu sökme işlemi yapılırsa direksiyon ağırlaşır ve aracınız yavaşça duraklar. Kontak kapatıldığında da birdaha çalışmaz. Araç takip cihazını tekrardan aynı şekilde bağlasanız bile araç takip cihaz servisi gelmeden araç takip cihazını aktif edemezsiniz.

Bu tip durumlarda araç takip cihazınızı yetkili servisler veya özel servisler etkisiz hale getirirse sistem uyarı anını bildirir ve servis bu konudan ceza alır.

Araç takip cihazı sadece servisi sağlayan firma tarafından etkisiz hale getirilmeli ve sadece o firma tarafından demontaj yapılmalıdır.

Araç takip cihazı montaj detayları ve bilgileri için : +90 553 108 0 900